Pożyczki online dla zadłużonych
Pożyczki online dla zadłużonych

Nasz serwis powstał z myślą o wygodzie i korzyści użytkowników w wyszukiwaniu pożyczek online dla dłużników. Zebraliśmy najlepsze oferty firm kredytowych w kraju.

Jak szybko i łatwo wyjść z długów

Gdy już wiesz, ile jesteś winien, następnym krokiem jest zastanowienie się, jak to spłacić. Aby to zrobić, możesz sporządzić listę wszystkich swoich długów, od kredytu hipotecznego po kredyt samochodowy, od kredytów studenckich po rachunki w kolekcji, po karty kredytowe. Wymień każdy dług i jego oprocentowanie.Wypisz również, ile płacisz co miesiąc – to pozwoli Ci obliczyć całkowite zadłużenie i ile możesz spłacić każdego miesiąca.

Spłacenie najpierw najdroższego długu

Przy spłacaniu długu ważne jest, aby zacząć od długu o najwyższym oprocentowaniu. Dzieje się tak, ponieważ dopłata do długu z najwyższymi odsetkami zmniejsza łączne zapłacone odsetki. Podczas gdy płacenie minimum na każdym koncie jest ważne, skupienie się na długu o najwyższym oprocentowaniu może zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na dłuższą metę. W rzeczywistości spłata długów w tej kolejności pomoże Ci szybciej wyjść z długów i utrzymać finanse na właściwym torze.

Po przeanalizowaniu budżetu i ustaleniu, ile jesteś w stanie spłacić każdego miesiąca, możesz zastosować metodę kuli śnieżnej, aby najpierw spłacić dług o najwyższym oprocentowaniu. Aby to zrobić, najpierw utwórz listę wszystkich swoich długów i ich oprocentowania. Zanotuj minimalną opłatę dla każdego z nich. Po spłacie najpierw najwyższego długu, następnym krokiem jest spłata pozostałych długów.

Tworzenie budżetu

Stworzenie budżetu to skuteczny sposób na uporanie się z nadmiernym zadłużeniem. Na początek wypisz swoje długi i ich roczne oprocentowanie. Wymień je od największego do najmniejszego RRSO i całkowitego należnego salda. Następnie wypisz swoje dochody, wydatki i długi. Utwórz budżet dla każdej kategorii i trzymaj się go. Gdy masz już dobre pojęcie o swoich dochodach, możesz odpowiednio przydzielić swoje dochody i wydatki.

Gdy już wiesz, ile jesteś winien, możesz stworzyć budżet, aby spłacić go wcześniej. Jeśli masz zbyt duże zadłużenie, nie osiągniesz innych celów finansowych. Zrób listę wszystkich rachunków i oblicz całkowitą kwotę. Jeśli twoje rachunki przekraczają twoje możliwości, rozważ zmniejszenie tych pozycji w swoim budżecie. Gdy to zrobisz, trzymaj się swojego budżetu przez kilka tygodni, a będziesz na dobrej drodze do przyszłości bez długów.

Dokonywanie dodatkowych płatności

Jeśli możesz sobie pozwolić na dokonywanie dodatkowej płatności co miesiąc, może to pomóc szybciej spłacić dług. Możesz ustawić automatyczne płatności, aby skrócić czas trwania pożyczki. Możesz nawet dokonywać dodatkowych płatności kartami kredytowymi, jeśli co miesiąc osiągniesz minimalną kwotę. Dodanie jednej dodatkowej spłaty każdego roku do zadłużenia może skrócić okres spłaty pożyczki o kilka miesięcy lub lat. Możesz również rozważyć dokonanie dodatkowych płatności z nieoczekiwanego zwrotu lub zwrotu podatku.

Myśląc o dopłacie, aby wyjść z długów, spróbuj wyobrazić sobie, co chcesz osiągnąć finansowo w krótkim i długim okresie. Jeśli chcesz wyjechać na wakacje, możesz pomyśleć o zaoszczędzeniu na to pieniędzy. Ale upewnij się, że masz jasną motywację. Jeśli zmagasz się ze spłatą długu, możesz znaleźć inspirację od innych osób, które przezwyciężyły ten problem. Sprawdź historię Briana Brandowa. Był zadłużony na 109 000 dolarów w 2010 roku po tym, jak wykorzystał pięć kart kredytowych.

Spotkanie z doradcą kredytowym

Im szybciej zaczniesz plan redukcji zadłużenia, tym lepiej.Gdy uzyskasz pomoc, zanim zaczniesz tracić płatności, będziesz mieć więcej opcji do wyboru i wrócić na właściwe tory, zanim Twoja zdolność kredytowa znacznie ucierpieć. Szczególnie ważne jest, aby rozpocząć plan redukcji zadłużenia przed przejściem na emeryturę lub ukończeniem 50 roku życia. Ponadto należy zawsze upewnić się, że przeznaczasz swoje dochody na wydatki na życie i inne wydatki, a nie tylko na zadłużenie z tytułu karty kredytowej.

Pierwsze spotkanie z doradcą kredytowym jest zazwyczaj bezpłatne i przeanalizuje on Twoją sytuację finansową i doradzi, jak ją poprawić. Mogą zasugerować plan zarządzania długiem, pożyczkę konsolidacyjną, a nawet upadłość. Po uzgodnieniu rozwiązania pomogą Ci je wdrożyć. Doradca prawdopodobnie będzie regularnie kontaktował się z Tobą, aby upewnić się, że Twój plan działa.