Pożyczki online dla zadłużonych
Pożyczki online dla zadłużonych

Nasz serwis powstał z myślą o wygodzie i korzyści użytkowników w wyszukiwaniu pożyczek online dla dłużników. Zebraliśmy najlepsze oferty firm kredytowych w kraju.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości w Polsce, masz do wyboru kilka różnych opcji.Jedną z opcji, którą możesz wybrać, jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Polsce.

Czy można dostać kredyt hipoteczny w Polsce?

Jeśli rozważasz kredyt hipoteczny w Polsce, powinieneś skorzystać z kalkulatora hipotecznego, aby określić swoją zdolność kredytową.Ważne jest, aby zrobić to przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, abyś mógł wiedzieć, czy kwalifikujesz się do pożyczki i jakie stopy procentowe prawdopodobnie zostaną ci zaoferowane.

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny będziesz musiał dostarczyć pożyczkodawcy dokumenty i inne wsparcie. Proces ten może być nieco skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie znasz polskiego rynku nieruchomości. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z usług brokera kredytów hipotecznych. Mogą pomóc w spełnieniu wymogów prawnych, znaleźć pożyczkodawców i przedstawić alternatywną ofertę.

Istnieją dwa główne rodzaje kredytów hipotecznych: komercyjny i mieszkaniowy. W przypadku kredytu hipotecznego na mieszkanie będziesz musiał wpłacić kaucję.

Jednak niektóre banki umożliwiają klientom uzyskanie własnej wyceny. Ocena może wpłynąć na czas potrzebny do zatwierdzenia kredytu hipotecznego. Może być konieczne poczekanie do 40 dni na zakończenie oceny.

Aby uzyskać lepszą ofertę kredytu hipotecznego, możesz spojrzeć na międzynarodowy kredyt hipoteczny. Oferują one większą ochronę kursu walutowego i szerszy wybór stóp procentowych.

Kredyty hipoteczne na polskie nieruchomości są dostępne zarówno u lokalnych, jak i międzynarodowych dostawców kredytów hipotecznych. Międzynarodowe kredyty hipoteczne można uzyskać w banku lub u brokera. Obie metody zakupu nieruchomości w Polsce będą wymagały posiadania pozwolenia.

Kiedy chcesz kupić dom, powinieneś również upewnić się, że masz odpowiednie miejsce zamieszkania i status kredytowy. Twoja historia kredytowa zostanie zbadana w celu ustalenia, czy kwalifikujesz się do pożyczki.

Kalkulator kredytu hipotecznego to dobre miejsce na początek, ale nie jest to jedyne narzędzie, z którego powinieneś korzystać. Inne opcje obejmują brokera kredytów hipotecznych, dwujęzycznych prawników i program gwarancji hipotecznych.

Jeśli chcesz kupić nieruchomość w Polsce, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oprócz normalnych wymagań musisz również spełnić określone kryteria proceduralne.

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest skontaktowanie się z brokerem kredytów hipotecznych. Usługi te są bezpłatne i zapewnią profesjonalną pomoc podczas całego procesu kredytowego. Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego brokera do swoich potrzeb. Dobry broker może pomóc Ci znaleźć pożyczkodawców i uzyskać najlepszą ofertę.

Będziesz musiał przedstawić dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Banki ocenią twoją historię kredytową i dochód do dyspozycji. Kwota pożyczki będzie zależeć od tych czynników.

Wnioskodawcy muszą również posiadać stały adres w Polsce. Mogą zdecydować się na użycie certyfikatu rezydencji lub adresu zameldowania. Po podpisaniu umowy mogą zacząć dokonywać płatności.

Cudzoziemcy mogą również uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce. Ale dostępnych jest dla nich mniej produktów. Na przykład pożyczyć można tylko 80% całkowitej wartości nieruchomości.

Stopa procentowa jest również wyższa. Spowodowane to było problemami ze złymi długami w Polsce. Od końca lipca polski bank centralny podwyższał stopy procentowe 11 razy z rzędu. W rezultacie koszt zadłużenia w kraju jest obecnie najwyższy od ponad dwóch dekad.

Jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce, możesz złożyć wniosek za pośrednictwem lokalnego banku lub specjalistycznego międzynarodowego pożyczkodawcy. Większość polskich banków nie będzie jednak pożyczać obcokrajowcom. Aby tego uniknąć, możesz spróbować skorzystać z usług brytyjskiego brokera kredytów hipotecznych.

Korzystanie z brokera może znacznie ułatwić cały proces. Broker kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii może znaleźć pożyczkodawców specjalizujących się w udzielaniu pożyczek zagranicznym nabywcom. Również specjalistyczny broker kredytów hipotecznych będzie miał dostęp do całego rynku. Dzięki temu będziesz mógł znaleźć pożyczkodawców, którzy oferują konkurencyjne oprocentowanie i ochronę kursu walutowego.

Lista dokumentów do kredytu hipotecznego

Wiele zależy od indywidualnej sytuacji, ale na pewno poprosi nas o dostarczenie:

 • Wniosku o udzielenie kredytu.
 • Zaświadczenia i informacje o dochodach – dla umowy o pracę zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z ostatnich 6 miesięcy.
 • Dokument dotyczący celu finansowania – umowa przedwstępna lub oświadczenie wnioskodawcy i numer księgi wieczystej.
 • Dokumenty nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.
 • Dokumenty tożsamości (do wglądu).
 • Załącznika z danymi osobowymi.
 • Podpisanej informacji o zobowiązaniach przewidzianych do spłaty.

Polskie banki pobierają opłatę za udzielenie kredytu hipotecznego

Przeciętny obywatel Polski musi wydać niezły grosz na posiadanie domu, ale posiadanie nieruchomości to coś więcej niż tylko cena zakupu. Istnieje sześć głównych rodzajów wydatków na mieszkanie, których możesz się spodziewać. Większość z nich jest objęta kredytem hipotecznym, ale inne będą wymagały oszczędzania.

Uzyskanie kredytu hipotecznego może być skomplikowanym procesem. Co gorsza, wybrany przez ciebie bank nie zawsze sfinansuje twój wymarzony dom. Być może będziesz musiał zapłacić za własne ubezpieczenie lub pożyczyć część swojego kapitału, aby sfinansować zakup. Tutaj z pomocą przychodzi broker.Zapewnią profesjonalne doradztwo podczas całego procesu kredytowego.

Dla większości osób pierwszą rzeczą, jaką robią, jest poszukiwanie kredytu hipotecznego o możliwie najniższym oprocentowaniu. To powiedziawszy, niektóre banki oferują kredyty hipoteczne bez opłaty przygotowawczej. Jeśli jesteś na polowaniu, powinieneś przeprowadzić badania i upewnić się, że Twoja ocena kredytowa jest w doskonałym stanie.

Rynek kredytów hipotecznych jest wysoce regulowany. Nie tylko prawo reguluje udzielanie i odnawianie kredytów hipotecznych, ale także liczne spory prawne między kredytobiorcami a bankami. Według danych Komisji Nadzoru Finansowego w I półroczu 2014 roku toczyło się około pięciu tysięcy spraw sądowych. Choć większość z nich to drobiazgi, regulator wyliczył, że całkowity koszt kredytu hipotecznego dla przeciętnego gospodarstwa domowego wyniósł ok. 101,5 tys. miliard złotych.

Branża kredytów hipotecznych od lat znajduje się w trendzie spadkowym. Szacuje się, że całkowita wartość rynku kredytów hipotecznych w Polsce spadła w ciągu ostatnich kilku lat o około 20 proc. Niemniej jednak wciąż istnieje wielu potencjalnych właścicieli domów szukających pożyczki. Dobry broker kredytów hipotecznych może pomóc Ci poruszać się po wodach hipotecznych i uniknąć kłopotów związanych z negocjowaniem kredytu hipotecznego.

Jak wziąć kredyt hipoteczny

Krok po kroku:

 1. Wypełnij wniosek kredytowy. Dołącz do niego dokumenty dochodowe, dokumenty dotyczące celu kredytowania i nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie.
 2. Poczekaj na decyzję banku. Bank poinformuje cię o jej wyniku. W przypadku gdyby była pozytywna, to przedstawi projekt umowy.
 3. Po otrzymaniu umowy możesz jeszcze zastanowić się nad decyzją o zaciągnięciu hipoteki.
 4. Jeśli wypełnisz warunki wyszczególnione w umowie, to po podpisaniu dyspozycji w banku nastąpi uruchomienie środków.

Uzyskanie kredytu hipotecznego ze złą historią kredytową w Polsce

Jeśli szukasz kredytu hipotecznego w Polsce, może się okazać, że uzyskanie dobrego oprocentowania jest łatwiejsze niż myślisz. Polski rząd uruchomił szereg programów, które dają kredytobiorcom szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, musisz złożyć wniosek w banku wraz z dokumentami potwierdzającymi. Po zatwierdzeniu będziesz musiał podpisać umowę. Będziesz musiał upewnić się, że możesz sprostać spłatom.

Jeśli jesteś obcokrajowcem, będziesz musiał dostarczyć dodatkowe dokumenty. Ocenione zostaną Twoje dochody i możliwości wydawania pieniędzy. Niektórzy pożyczkodawcy są bardziej skłonni udzielić ci pożyczki, jeśli masz ostatnio negatywną historię kredytową.

Wysokość kredytu, o jaki możesz się ubiegać w Polsce, zależy od Twoich dochodów i stosunku zadłużenia do dochodów. Możesz spodziewać się kredytu hipotecznego w wysokości od 60 do 80% wartości Twojej nieruchomości. Aby uzyskać wyższy procent, będziesz potrzebować większego depozytu.

Większość banków w Polsce stosuje zmienną stopę procentową opartą na marży banku. Jest aktualizowany co trzy do sześciu miesięcy. Plany tylko odsetkowe są dostępne dla nowych kompilacji.

Chociaż kredyt hipoteczny można uzyskać za pośrednictwem polskiego banku, często korzystniejsze jest uzyskanie kredytu hipotecznego za pośrednictwem międzynarodowego pożyczkodawcy. W ten sposób otrzymasz bardziej konkurencyjne oprocentowanie i unikniesz wahań płatności.

Większość pożyczkodawców w Polsce wymaga minimalnego depozytu w wysokości 10%. Jednak niektóre banki przyjmą mniejszy depozyt. Inną opcją jest skorzystanie z całego rynku brokera kredytów hipotecznych. Firmy te mogą połączyć Cię z głównymi i wyspecjalizowanymi zagranicznymi dostawcami kredytów hipotecznych.

Oprócz uzyskania kredytu hipotecznego w Polsce można również kupić nieruchomość inwestycyjną w kraju. Osoby, które chcą inwestować w Polsce, powinny skontaktować się ze swoim radcą prawnym w celu uzyskania dalszych informacji.

Aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego, musisz być mieszkańcem danego kraju, posiadać stałe źródło dochodu oraz spełniać inne warunki. Podobnie jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, ważne jest, aby upewnić się, że możesz sobie pozwolić na płatności.