Pożyczki online dla zadłużonych
Pożyczki online dla zadłużonych

Nasz serwis powstał z myślą o wygodzie i korzyści użytkowników w wyszukiwaniu pożyczek online dla dłużników. Zebraliśmy najlepsze oferty firm kredytowych w kraju.

Jak sprawdzić swoje długi

Oto kilka sposobów, aby być na bieżąco z raportem kredytowym i długami: spłacanie przeterminowanych długów, śledzenie raportu kredytowego i używanie arkusza kalkulacyjnego do wyliczania długów. Dzięki tym wskazówkom powinieneś być w stanie znaleźć swoje długi w ciągu kilku minut. Postępuj zgodnie z nimi, a będziesz na dobrej drodze do uporządkowania swoich finansów. Oprócz regularnego sprawdzania swoich długów, powinieneś również śledzić swój raport kredytowy i unikać nadmiernych wydatków.

Spłacanie przeterminowanych długów

Zaległe saldo karty kredytowej to pieniądze należne na koncie, które nie zostało opłacone w terminie. To saldo może stanowić część twojego salda lub może to być pełne saldo. Gdy osiągniesz status przeterminowania, pożyczkodawca nie podejmie działań wobec Twojego konta. Jednak nieodebrane płatności mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i dodać zaległości do historii.

Chociaż przeterminowane długi mogą wydawać się teraz trywialne, negatywny wpływ, jaki będą one miały na Twoją zdolność kredytową, będzie znacznie większy, jeśli nie spłaciłeś płatności w przeszłości. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której nie możesz dokonywać płatności na czas, prawdopodobnie naliczysz wyższe odsetki i opłaty karne. Co więcej, Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie spadnie z czasem, ponieważ wierzyciele zamrozią Twoje usługi. Chociaż spłata przeterminowanych długów nie usunie całkowicie negatywnych informacji z twojego raportu kredytowego, zmniejszy to wpływ, jaki ma to na twój wynik. Podobnie, jeśli dokonałeś kilku opóźnionych płatności lub jeśli Twoje konto zostało obciążone, te pozycje również pojawią się w raporcie kredytowym. Te niekorzystne informacje będą widoczne dla przyszłych pożyczkodawców i mogą wpłynąć na Twoją zdolność do uzyskania zgody na inne pożyczki.

Innym sposobem na uniknięcie gromadzenia dużej ilości przeterminowanych długów jest skonfigurowanie płatności automatycznych. Jeśli nie masz dodatkowych środków na opłacenie miesięcznych płatności, możesz ustawić opcję automatycznego pobierania na swoich kontach. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest brak płatności. Jeśli możesz, dokonuj niewielkich płatności, aby nie skończyć z przeterminowanym długiem. Niezależnie od tego, co powie Ci pożyczkodawca, nadal najlepiej jest dokonywać niewielkich płatności na czas, aby zachować zdolność kredytową.

Śledzenie raportu kredytowego

Twój raport kredytowy jest jak karta raportu dla twojego życia finansowego. Zawiera informacje o Twoich rachunkach kredytowych, sposobie ich płacenia oraz wszelkich działaniach prawnych podjętych w przeszłości. Potencjalni wierzyciele używają go do ustalenia, czy mogą Ci zaufać w kwestii swoich pieniędzy. Twoja ocena kredytowa odzwierciedla prawdopodobieństwo terminowego regulowania rachunków. Oto kilka wskazówek, jak sprawdzić swój wynik.

Najpierw sprawdź, czy Twoje konta mają dobrą opinię. Jeśli Twoje konta są w dobrej kondycji, oznacza to, że dokonałeś płatności na czas i że spełniłeś warunki umów. Jeśli nie, zweryfikuj informacje na wszystkich swoich kontach. W przypadku opóźnień w płatnościach lub nieuregulowanych sald należy skontaktować się z wierzycielem w celu wynegocjowania porozumienia. Czasami wierzyciel może chcieć odstąpić od opóźnionych opłat lub skorygować termin płatności.

Następnie należy zakwestionować niedokładne informacje. Może to pochodzić z nieprawidłowego rachunku ze sklepu lub właściciela, który błędnie powiedział, że jesteś winien czynsz. Raport kredytowy może nie zawierać poprawnego adresu dla tych dostawców informacji. Powinieneś skontaktować się z tymi firmami i poprosić o adres, aby zgłosić spór. Upewnij się, że podałeś te same informacje, których potrzebują agencje sporządzające raporty kredytowe, aby przejrzeć Twój raport kredytowy. Federalna Komisja Handlu ma przykładowy list w sprawie sporu, którego możesz użyć właśnie w tym celu.

Śledzenie długów w arkuszu kalkulacyjnym

Śledzenie długów w ryzach liczb jest możliwe dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu. Możesz łatwo dostosować to narzędzie do swoich konkretnych potrzeb i preferencji. Na przykład, możesz wprowadzić wszystkie posiadane obecnie długi, ich stopy procentowe oraz aktualne saldo każdego z nich. Ponadto możesz ustawić różne kategorie dla różnych długów, dzięki czemu możesz łatwiej sortować swoje długi.

Po utworzeniu arkusza kalkulacyjnego wprowadź szczegółowe informacje o miesięcznych płatnościach. Musisz podać kwotę każdej płatności. Pomoże Ci to ustalić, ile pieniędzy wydajesz każdego miesiąca.Wtedy będziesz mógł zobaczyć, co musisz odkładać każdego miesiąca na różne długi. Jednym ze sposobów na ustalenie priorytetów swoich długów jest ustalenie liczby płatności, które musisz dokonywać każdego miesiąca. Następnie możesz nadać im priorytety, korzystając z kolumn w arkuszu kalkulacyjnym.

Powinieneś także utworzyć sekcję budżetu w swoim arkuszu kalkulacyjnym. Tutaj należy wpisać ile wydajesz na różne miesięczne wydatki. Możesz także trzymać powiązane elementy w tej samej kategorii. Po utworzeniu arkusza kalkulacyjnego możesz teraz zmienić każdy element na karcie 1, aby odzwierciedlić aktualne wydatki. Całkowita zaoszczędzona i wydana kwota pojawi się w kolumnie o nazwie C3.